Vitamín B12: Berete ho?

Vegani, veganky a vitamín B12

Veganské děti a teenageři

leave a comment »

Veganské děti a mladiství doplňující B12

Sanders a Purves (1981, Velká Británie)[1] posuzovali nutriční hodnoty 23 veganských dětí (ve věku 1-5 let) kontaktovaných skrz The Vegan Society (Velká Británie). Všechny děti byly kojeny alespoň po prvních šest měsíců a ve většině případů až do druhého roku života. Většina dětí se vyvíjela normálně, ale měly tendenci být nižší a lehčí než je obvyklé. Příjem energie, vápníku a vitamínu D byl obvykle nižší, než kolik je doporučováno. Jejich stravování bylo, obecně řečeno, adekvátní, až na pár dětí s nižším příjmem vitamínu B2 a B12. Všem rodičům byla známa potřeba doplňování B12 a přijímali ho skrz kvasnicový extrakt, sójové mléko, TVP (texturized vegetable protein – sójové maso) nebo B12 sirup. Příjem B12 byl 2,7 ± 0,63 (rozsah: 0,3-15,2 µg/den). Rodiče byli k radám velice vnímaví.

Sanders a Purves vyvodili, že, poskytne-li se veganské dietě dostatečná péče, může splnit nutriční požadavky předškolních dětí.

Veganské děti a mladiství nedoplňující B12

Nevím o studiích veganských dětí nebo mladistvých nedoplňujících B12 a kteří by nebyli na makrobiotické dietě nebo dietě Genmai-Saishoku. Nicméně existují čtyři případové studie veganských nebo vegetariánských dětí a mladistvých, kteří si vyvinuli vážný nedostatek B12. Studie jsou uvedeny v článku „Individuální případy nedostatku“.

Odkazy

  1. Sanders TA, Purves R. An anthropometric and dietary assessment of the nutritional status of vegan preschool children. J Hum Nutr. 1981 Oct;35(5):349-57.

Written by newman

Únor 15, 2011 na 09:40

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: